karışık kitap önerileri - binbir sözlük
Karışık kitap önerileri

Hangilerini okudunuz?
Mutlaka okuyun dediğiniz kitap hangisi?

-Leylim Leylim
Ah muhteşem bir kitap. İnsanı içine çeken bir duygusallık. Çok eskiden okumuştum ama hala arada sırada birkaç satır okurum açıp. Hala okumadıysanız mutlaka okuyun.

-Karalama Defteri Ararken
Yorumu sayfamda mevcut.
İlk deneme kitabı diyebiliriz. Ataç’ın sivri dilli eleştirilerini okuyacaksınız. Mutlaka deneme kitaplarına da yer verin okumalarınızda.

-Hay Bin Yakzan
Bu kitap benim en sevdiğim ilk 5 kitaptan biri. Tasavvuf , felsefe.. Felsefi ve tasavvufi öğretiler sembolik bir dille yazılmış. Okuması tabii biraz zor gelebilir ilginiz yoksa özellikle. Ama insanı sorgulatan muhteşem bir kitap.

-Hiç İçin Metinler
Bilinç Akışı Tekniği ile yazılmış. İnsanların hikayeleri var bu kitapta. Herkes mutlaka okusun diyemediğim nadir kitaplardan biri. Yani okuması oldukça zor. Sindirilmesi gereken bir kitap. Okurken zihin sürekli yükselişte. Varoluşu sorguluyor yazarımız. Varoluşun gerekliliği ya da gereksizliği. Kafanızı kesinlikle karıştıracak bir kitap. Eğer böyle kitapları sevmiyorsanız aman uzak durun. ☺️

--Bir Bilim Adamının Romanı

Oğuz Atay’ın muhteşem kalemiyle yazılmış , harika bir adamın öyküsünü okumak için bu kitabı mutlaka okuyun. Büyük bir örnek şahıs.

-Yaşamak

Şiir, mektup ve anılardan oluşuyor. Bir insan veya bir konu hakkında düşünceleri de var. Samimiyetiyle adeta yanınızdaymış gibi bir his veriyor Cahit Zarifoğlu. Dili ne kadar ağır denilse de bence derin ve son derece manalı. Kesinlikle okunmalı bu kitap muhteşem.
s-zl-k-yaz-alt