hakan günday - zamir - binbir sözlük
“hepimiz aynı yöne baksak bile, birbirimizin farkında değilsek ne faydası var?”

•mülteci kampı el aman’ da başlayıp dünyanın farklı yerlerine uzanan bir öykü. zamir’in öyküsü… bir patlama ile hayatının en başında zorluklarla mücadele ederek, büyük bir farkındalık yaratma amacıyla yaşamını devam ettirdiği, kendi içsel çatışmalarına ve dünya üzerindeki kaoslara tanımlamalar yaratmaya çalışan, adaletsiz dünya üzerindeki düzeni değiştirmeye çalışan zamir’in yolculuğuna şahit oluyoruz.

•kitabı okurken savaşlarla, zorluklarla yaşamaya çalışan insanlarla, refah seviyesi yüksek ülkelerde yaşamaktan sıkılan insanların oluşturduğu coğrafyalar arasındaki zıtlıkları, sosyolojik durumları, yardım kuruluşlarının gerçek yüzünü,zorla göç etmek zorunda bırakılanlardan mültecilere kadar zorlu konulara şahit oluyoruz. okurken en çok zamir’in geçmişinin anlatıldığı kısımları çok sevdim yine bir hakan günday klasiği olmuş kesinlikle tavsiye ediyorum ✨

“çünkü bazı sırlar insanın kafatasına sığmıyordu.”
“bardağı taşıran o son damla gibi… hiçbir zaman bardağa ait olmamış ve gelişiyle her şeyi altüst etmiş o damla gibi hissediyordum kendimi.
s-zl-k-yaz-alt